top of page

Sural Çiftliği'nde Bungalow Evde Konaklamak

Güncelleme tarihi: 4 gün önce

Bungalow kelimesi Hint dili ‘’Bangaladan’’ türemiş olup, günümüzde yaygın olarak kullanılan tek ya da bir buçuk katlı, genellikle ahşaptan yapılma ev türüne denilmektedir. Bungalow evler, ekolojik yapılarıyla doğa ile mükemmel bir uyum sağladıkları gibi özellikle son yıllardaki alternatif turizm faaliyetleri sonrasında yeniden popüler hale gelmiş küçük ve oldukça sempatik görünen ahşap evlere verilen isimdir.


Sural Çiftliği ailesi olarak 2018 yılından beri Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Mahallesi’nde toplam 8 adet bungalow evlerimiz ile misafirlerimizle buluşuyoruz. Bungalow evlerimizin 4 tanesi 18 metrekare olup iki kişi rahatlıkla konaklayabilmektedir. Diğer 4 adet bungalow evimiz 32 metrekaredir ve 4 yetişkin konaklamasına uygun tasarlanmıştır. Tüm bungalow evlerimizde mutfak ve mutfak ekipmanları ve her bungalow evimizin kendine ait barbeküsü olup misafirlerimize dilediğini pişirme, yeme özgürlüğü sunuyoruz.


Burada, güneş yavaş yavaş batarken barbekünüzü yakıyorsunuz, yemeğiniz yavaş yavaş pişerken bir kadeh şarap eşliğinde ateş başında sohbete dalıyorsunuz.. Sabah tavuklarımız sizi uyandırıyor, sobanın üzerindeki çaydanlıktan çayınızı alıp, çiftlik kahvaltısıyla güne başlıyorsunuz.. Keyif çayınızı ister dışarıda varil başındaki ateşte, ister içeride şömine başında içiyorsunuz. Kitabınızı okuyor, sohbetinizi ediyorsunuz..Kısacası, Sural Çiftliği; aslında hepimizin özlediği şehir hayatının içinde kaybettiğimiz doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz köydeki anneannemizin, babaannemizin evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında yer, içer muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz. Shakespeare’ in de dediği gibi ‘’Biz burada doğanın tek bir dokunuşunun tüm dünyayı aile yapmasını isteriz.’’


Sizi sakinliğin ve dinginliğin tadını çıkartmaya, bungalow evlerde kalmaya, Sural Çiftliği’ne davet ediyoruz.


327 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page